(98) 912 869 1093miladtaban@gmail.comساخت مسابقات تلویزیونی

خدمات ما برای ساخت یک مسابقه تلویزیونی

ایده پردازی

نخستین قدم برای ساخت یک مسابقه تلویزیونی رسیدن به ایده ای نو، خلاقانه و انجام پذیر است.

یکی از مهمترین بخش ها یک مسابقه ، ایده ی اولیه آن است که بر اساس آن محصول نهایی متولد می شود. چنانچه تاکنون ایده ای مناسب برای ساخت یک مسابقه تلویزیونی ندارید با ما مشورت کنید. تا با توجه به قالب، موضوع، هزینه، زمان و امکانات شبکه و استفاده از تجربه ای که در این زمینه داریم ایده ای نو برای مسابقه به شما تقدیم کنیم.

طراحی

دومین قدم از ساخت یک مسابقه تلویزیونی، طراحی آن است. در این مرحله ایده ی مسابقه به روی کاغذ می آید و تبدیل به طرحی کامل که در آن همه ی جزئیات مشخص شده می شود. در طرح  باید تمامی مراحل مسابقه به دقت نگاشته شود و تمامی مراحل و اتفاق های ممکن در آن ها پیش بینی شود. نحوه ی امتیاز دهی ، میزان و نوع سوالات و بازی ها و همچنین المان ها و فضاهای مختلف بصورت دقیق در طرح ذکر می شود. بسیاری از تهیه کنندگان پس از تایید طرح اولیه مسابقه به سراغ ساخت آن می روند اما پیشنهاد ما به شما این است که برای استفاده از حداکثر توان نرم افزاری، گرافیکی و سخت افزاری، حتما در مرحله ی طراحی مسابقه با ما مشورت کنید.

گرافیک و برنامه نویسی

دو بخش مهم و اساسی در ساخت مسابقات تلویزیونی گرافیک و برنامه نویسی آن است، این دو مرحله، تفکیک ناپذیرند و همین نکته باعث شده تا تولید نرم افزار های مسابقات تلویزیونی به روند پیچیده تبدیل شده است. در گیم تی وی، پس از تایید نهایی طرح مسابقه توسط تهیه کننده و مدیران شبکه، مرحله ی گرافیک و برنامه نویسی آن آغاز می شود. ما در ساخت مسابقات تلویزیونی از تکنولوژی هایی استفاده می کنیم تا کنترل لایه لایه های گرافیکی مسابقه در اختیار موتور برنامه نویسی آن باشد. بکار بردن طرفندها و نکاتی ظریف در این مرحله باعث می شود که مسابقه پس از چند بار پخش از تلویزیون دچار تکرار و یکنواختی نشود. استفاده از متغیر های تصادفی در تک تک جزئیات باعث می شود که هربار بیننده نمایی نو و اتفاقاتی تازه را در مسابقه مشاهده کند.

برخی از امکانات نرم افزاری مسابقه های ما

  • نرم افزار مدیریت سوالات و بازی ها برای ورود سوالات و انتخاب بازی ها به سیستم و آرشیو و پخش دستی یا خودکار آن ها
  • ماژول محاسبه خودکار امتیازات و زمان
  • ماژول صدا برای پخش خودکار افکت های صوتی و موسیقی با توجه به اتفاقات پیش آمده در مراحل مختلف مسابقه
  • پنل ذخیره سازی اطلاعات مسابقه و بازخوانی مجدد آن ها مانند امتیازات ،زمان و مراحل گذرانده شده
  • پنل مدیریت شرکت کنندگان حاضر در مسابقه ، نام و امتیازات آن ها
  • پنل ذخیره سازی خودکار برای ذخیره سازی اطلاعات مسابقه در حین اجرای مسابقه و بازخوانی آن ها حتی پس از ریست شدن یکباره ی سیستم و یا قطع ناگهانی برق!
  • پنل مدیرت صدا برای حذف و تغییر موسیقی در برنامه های مناسبتی و یا پخش افکت های صوتی اضافه درهنگام اجرای برنامه
  • پنل و کلید های میانبر برای کنترل ها و تنظیمات اضافی زمان و امتیاز و جهش بین مراحل

تولید پروژه

پس از اتمام گرافیک و برنامه نویسی مسابقه و تایید نهایی آن نوبت به تولید پروژه مسابقه می رسد. این بخش نیز یکی از مهم ترین مراحل ساخت نرم افزار مسابقات تلویزیونی است که چنانچه به خوبی انجام نشود در هنگام اجرای مسابقه مشکلات عدیده ای برای اوپراتور و تهیه کنندگان برنامه پیش می آید. ما در گیم تی وی، هنگام تولید پروژه کلیه ی تست های لازم را بر روی نرم افزار انجام داده و تمامی اتفاقات ممکن را پیش بینی می کنیم. آنگاه بر طبق موضوع و روال مسابقه امکاناتی را برای تهیه کننده و اوپراتور در نظر می گیریم تا بتوانند اجرایی آسان و البته ایمن از نرم افزار داشته باشند.

گاهی اوقات در هنگام پخش چند قسمت از برنامه، مسائلی بروز می دهد که نیازمند ایجاد تغییراتی در نرم افزار است. و یا پس از پخش یک فصل از مسابقه، تصمیم گرفته می شود که بخش هایی از مراحل یا بازی ها تغییر کند! اما جای نگرانی نیست و ما هیچ گاه پس از ساخت مسابقه شما را تنها نخواهیم گذاشت و همیشه امور مربوط به پشتیبانی نرم افزاری  را که تولید کرده ایم،  بر عهده خواهیم گرفت. حتی بارها پیش آمده که در هنگام پخش مسابقه، چند قسمت از آن توسط تیم ما رسد شده و نکاتی جهت بهبود نرم افزار و دیگر قسمت های نرم افزار به تهیه کنندگان پیشنهاد شده است.

آموزش و پشتیبانی

یک پروژه نرم افزاری مسابقه تلویزیونی خوب، منجر به تولید یک اثر تلویزیونی فاخر نخواهد شد تا زمانیکه اجرا کنندگان آن به قسمت های مختلف نرم افزار تسلط کامل داشته باشند. آنچه که پس از تولید پروژه در گیم تی وی صورت می گیرد، تهیه یک فایل آموزشی کامل برای اوپراتور، تهیه کننده و حتی مجری برنامه است. گرچه در زمان تولید نرم افزار کلید ها و گزینه های کنترلی بگونه ای طراحی می شوند که کار اوپراتور به حداقل ممکن می رسد، اما تمامی آموزش های لازم بصورت قدم به قدم و نحوه ی تصمیم گیری های لازم درشرایط خاص، به اوپراتور، تهیه کننده و مجری آموزش داده می شود.

خدمات جانبی

طراحی وبسایت مسابقه برای بخش آنلاین مسابقه و ایجاد بانک ها اطلاعاتی برای ثبت نام  و انجام بازی های آنلاین مسابقه و ذخیره سازی و رتبه بندی امتیازات شرکت کنندگان

طراحی سوالات مسابقه با توجه به قالب سوالات، ساختار و مخاطب برنامه در موضوعات مختلف

طراحی دکور با توجه به المان ها و موضوع مسابقه، امکانات و فضای استودیو و بودجه، برای مسابقات میدانی و زنده

ساخت استودیوهای مجازی سه بعدی و دو بعدی برای مسابقات در نماهای مختلف برای برنامه های عادی و مناسبتی، ساخت تصاویر لوپ از مراحل مسابقه برای بک گراند.

ساخت تیتراژهای ابتدایی، انتهایی، وله و بامپرهای مسابقه با توجه المان های نرم افزار تولید شده،  طراحی لوگوی مسابقه، انتخاب و تهیه موسیقی و…

طراحی و ساخت تابلوهای اعلام امتیاز برای مسابقات میدانی، کیبورد های پاسخگویی شرکت کنندگان، مانیتورهای اختصاصی مجریان و شرکت کنندگان و…

از ما بپرسید

چنانچه سوالی در باره نحوه ساخت مسابقات و یا دیگر خدمات وبسایت ما دارید،همینجا می توانید از ما بپرسید. در اولین فرصت به سوال شما پاسخ خواهیم داد